Projekty 2012

Vybudování odborné učebny pro výuku stavební fyziky a mechaniky

Projekt podán v dubnu 2012, realizován září 2012 – duben 2014. Základní myšlenkou projektu je zvýšení kvality technické výuky na SPŠ stavební, Plzeň vytvořením odborných a praktických pracovišť, kde si studenti poznatky získané v teoretické výuce na praktické úrovni ověří, rozšíří a zdokonalí.

Projekt je zaměřen na nákup nových strojů, zařízení a souvisejících technologií, která umožní škole realizovat modernizované vzdělávací programy reagující na současné technologie v praxi tak, aby byli absolventi dobře připraveni do profesního života nebo pro další studium na vysoké škole.

V rámci projektu byly vybudovány dvě nové učebny – učebna stavební fyziky a učebna stavební mechaniky. Bylo rozšířeno jedno stávající pracoviště – stavební laboratoř. Prostřednictvím nových strojů, zařízení a souvisejících technologií do nových odborných učeben dojde k zajištění vyšší úrovně odborného vzdělávání a vyšší efektivitě výuky, což je zároveň jedním z hlavních cílů projektu.

Celková výše finanční podpory 5 805 658 Kč.

Projekt podal Ing. Jaroslav Kunte, realizovala Ing. Ivana Raunerová